Dzisiaj pierwszego września.Setki tysięcy dzieciaków przekroczyło  progi szkół w całej Polsce. Znakomita większość z uśmiechem i radością (he, jasne, że woleliby wakacje,  ale coś napisać muszę;) ). Jutro zabrzmi pierwszy dzwonek, nowe plecaki, piórniki, markery, brokatowe naklejki, notatniki, farbki – tak będzie wyglądał ten dzień. Ale czy na pewno dla wszystkich?

Okazuje się, że mimo rządowej pomocy z 500+, 300+, wyprawki plus i w ogóle wszystko plus  – są rodziny i miejsca, w których dzieciaki nie będą miały się czym pochwalić. Na starcie spalone wśród rówieśników, bo plecak niemodny, używany, rozlatujący się piórnik i tak dalej.

Pozostałe z ubiegłorocznej jesienne zbiórki pieniądze postanowiliśmy przeznaczyć na zakup trzech wyprawek szkolnych i przekazać je z pomocą Caritasu w zbadane i potwierdzone miejsca, gdzie się nie przelewa.

Wasze datki spowodowały co najmniej trzy uśmiechy na gębusiach trojga dzieciaków – wiedzcie o tym odstawiając jutro swoje własne pociechy do szkół. Niech to będzie dla nich dobry rok szkolny, a dla Was, Kochani, dobry czas. Bo dane dobro – powraca!

Szczerze i gorąco dziękuję Natalii Bigus  za koordynację i przekazanie pomocy!

Do  usłyszenia mówi Wam ekipa SAABowejpomocy.pl