Kolejny raz nasi wolontariusze ruszyli w świąteczną trasę pomocy. Dzięki środkom pozostałym jeszcze z zeszłorocznej „Akcji Święta” oraz trwającej aktualnie zbiórki udało się nam przygotować niemal 30 paczek o łącznej wartości niespełna 4500,00 zł.

Część paczek trafiła do potrzebujących Rodzin z Sierakowic i bliskich okolic, w większości wielodzietnych. W tych paczkach znalazły się także karty upominkowe do sklepu zabawkowego – żeby dzieciaki miały choć odrobinkę radości z prezentów. Te paczki  ruszyły do potrzebujących już 21 grudnia rano. Pozostałą, większą część paczek nasza ekipa, w tym roku wzbogacona o przedstawicieli młodszego pokolenia (brawo chłopaki!)  zwyczajowo rozwiozła 23 grudnia. Od wczesnych godzin porannych pukali do drzwi seniorek i seniorów z całego powiatu. W tym roku niestety bez wspólnych chwil z herbatką, bez ściskania – za to bezpiecznie, z zachowaniem zasad sanitarnych.

To kolejny raz, kiedy dzięki pomocy Ludzi Dobrej Woli, wspierających nasze akcje, mogliśmy wspomóc Tych, o których niewielu pamięta – a w czasie Świąt – nikt nie powinien być sam.

Dziękujemy w tym miejscu Rodzinie Pana Ryszarda Krause – Właściciela Piekarni i Cukierni „Królewiczanka” – za piękny gest pomocy i ubogacenie KAŻDEJ paczki wspaniałymi wypiekami! Dziękujemy także Właścicielom Sklepu z zabawkami REMIK z Sierakowic – za wsparcie akcji kilkoma gratisowymi kartami podarunkowymi dla potrzebujących dzieci. 🙂

Wszystkim składamy serdeczne życzenia – przede wszystkim Zdrowia, spokoju, radości i Świąt w ciepłej rodzinnej atmosferze. Tego, żebyśmy nie zapominali o tych, o których zapomniano, albośmy potrafili się dzielić tym, co mamy – dobrem. A ono zawsze powraca.

Wesołych Świąt!